Среда, 25 Декабрь 2019 22:44

Молодіжні ради Дніпропетровщини об’єднуються для кращого представництва інтересів

Оцените материал
(0 голосов)
27 листопада у Дніпропетровській облраді відбувся Перший обласний форум Молодіжних рад Дніпропетровської області в рамках програми DOBRE.  У заході взяло участь понад 50 учасників і учасниць.

В форумі взяли участь представники молодіжних консультативно-дорадчих органів та молодіжні працівники з 14 громад області та одного великого міста, а саме: Апостолівської, Царичанської, Слобожанської, Покровської, Могилівської, Новоолександрівської, Зеленодольської, Софіївської, Васильківської, Гречаноподівської, Мирівської, Петриківської, Піщанської, Миколаївської ОТГ та міста Кам’янське.

Почесними спікерами і гостями на форумі були:

Ірина Грицай, заступниця голови Дніпропетровської ОДА; 

Владислав Яцук, заступник начальника Управління молоді та спорту Дніпропетровської ОДА;

Владислав Малько, радник голови Дніпропетровської облради;

Ганна Товстуха, експертка з залучення громадськості програми DOBRE;

Віталій Жеганський, директор Українського центру соціального партнерства;

Юрій Сімонов, радник голови Дніпропетровської облради;

Валерія Світла, радниця голови Дніпропетровської ОДА, депутатка Індустріальної районної у місті Дніпрі ради;

Тетяна Дерябкіна, заступниця голови ГО “Молодь Дніпра”;

Ольга Тістечок, помічниця голови Дніпропетровської ОДА.

Під час форуму була представлена «Дорожня карта діяльності місцевого молодіжного консультативно-дорадчого органу». Проведена презентації перших результатів діяльності команд в рамках програми «Молодіжний працівник» у трьох ОТГ.

«Цей форум – це початок нової сторінки молодіжної політики в нашій області. Вперше можна було побачити разом представників стількох ОТГ. На нас чекають такі виклики, як об‘єднання існуючих молодіжних рад та допомога у створені нових», – підкреслює співорганізатор заходу, голова ГО “Молодь Дніпра” Сергій Таран.

В рамках форуму була прийнята резолюція, в якій вирішили наступне:

-Публічно оголосити про намір об’єднатись для покращення взаємодії між молодіжними радами Дніпропетровської області;

- Публічно оголосити про бажання створити Коаліцію молодіжних рад Дніпропетровської області;

-Сформувати з числа учасників та учасниць Форуму, що є представниками(-цями) міст, об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області, громадських організацій, що працюють з молоддю, ініціативну групу для створення Коаліції молодіжних рад Дніпропетровської області;

-Створити публічну онлайн-форму для реєстрації молодіжних рад з Дніпропетровської області, що бажають долучитись до створення Коаліції молодіжних рад Дніпропетровської області;

-Запросити представників управління молоді та спорту Дніпропетровської обласної адміністрації, молодіжних центрів Дніпропетровської області посприяти якісному створенню ефективної Коаліції молодіжних рад Дніпропетровської області шляхом надсилання офіційних листів ініціативною групою.

Комунікаційний координатор ВІ «Активна Громада» у Дніпрі та заступник голови ГО "Молодь Дніпра" Дмитро Твердохліб наголошує на тому, що «можливість впливати – чи не найважливіший чинник у “боротьбі” за молодь, яка планує мігрувати за кордон. І цю можливість їм дає участь у роботі молодіжних рад. За допомогою консультативно-дорадчих органів молодь висловлює свою думку та впливає на громаду, в якій живе. Це дуже вагомий стимул для амбітної молодої людини не тільки залишитись в Україні, а й розвивати країну, тому є дуже актуальною тема створення Коаліції молодіжних рад. Форум дав змогу сформулювати конкретні задачі для об’єднання молодіжних рад та їх подальшого мережування. Тепер ці задачі потрібно почати поступово виконувати».

За результатами заходу найближчим часом буде створюватися коаліція молодіжних рад ОТГ області.

«В умовах, коли відбувається формування молодіжно-консультативних дорадчих органів, відчувається певне нерозуміння: як це працює, навіщо воно, для кого воно… Тому створення такої коаліції дає змогу полегшити формування МКДО в громадах, дозволить підвищити компетентності членів рад та в цілому підсилить розвиток молодіжної роботи в громадах», – зазначає заступник начальника Управління молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації Владислав Яцук.

“Не тільки Програма DOBRE та Дніпропетровська ОДА заохочуватимуть молодь з області до активних дій. Інститут «Республіка» також сприятиме реалізації молодіжної політики у Дніпропетровській області та захисту інтересів молоді та планує провести публічну консультацію щодо потреб і проблем молоді Дніпропетровщини. У наступному році представники молоді з об’єднаних громад області дізнаватимуться на заходах ВІ «Активна Громада», яким чином громадяни можуть реалізувати свої права та як слід співпрацювати з місцевими органами влади“, – ділиться планами регіональний координатор ВІ “Активна Громада” у Дніпрі та директор ГО “Центр “СТАТУМ” Дмитро Чернишов.

Примітка. Захід був організований в рамках програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Облако тегов

Общество

Последние новости

Использование оригинальных материалов "Власть.Днепр" разрешается без предварительного согласия при условии ссылки на "Власть.Днепр".

Для интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на размещенную новость или другой информационный материал.

ADSENSE